před vánočními svátky a následně i v lednových výprodejích. Zlevňuje hlavně elektronika, hračky, ale třeba také oblečení a kosmetika. Půjčit si peníze na výprodeje představuje poměrně logický krok, při kterém stále výrazně ušetříte. Tento trend je už běžnou praxí v zahraničí a postupně se přesouvá i k nám spolu s rozvojem trhu s nebankovními půjčkami. Ale jak to udělat, aby se půjčení peněz na výprodej co nejvíce vyplatilo?

Sledujte výhodné nabídky

Trh s půjčkami je plný bankovních i nebankovních poskytovatelů, kteří se vzájemně předhání o to, kdo více zaujme potenciální klienty. Připravují nejrůznější výhodné akce a bonusy, které se ve výsledku mohou opravdu vyplatit. V hlavní sezóně před vánočními svátky se doslova předhání o klienty, což je perfektní šance pro vás. Udělejte si malý průzkum a porovnejte půjčky od více poskytovatelů. Mezi výhodné bonusy patří první půjčka zdarma, odpuštění úroků po řádném splacení a podobně.

První půjčka zdarma

Výhodnou akcí, která se rozhodně vyplatí, je první půjčka zdarma. Řada poskytovatelů zejména nebankovních půjček se totiž snaží zaujmout nové klienty co možná největšími výhodami. Při dobrém výběru tak klidně narazíte na půjčku, za kterou při řádném a včasném splacení, nezaplatíte vůbec nic navíc. A to už se v kombinaci s nákupem ve výprodejích rozhodně vyplatí.

Akce na první půjčku zdarma však může být limitovaná maximální dobou splacení. Většinou je poskytována na nižší částky do hodnoty 10 000 korun se splatností jeden až tři měsíce. Bohužel právě krátká doba splácení může být limitujícím faktorem. Na druhou stranu v případě, že jde opravdu o sezónní nákupy a víte, že po svátcích danou částku zvládnete bez problému splatit ze svých příjmů, jde o nejvýhodnější volbu.

Nákup na splátky bez navýšení

Některé obchody mají uzavřené smlouvy s vybranými úvěrovými společnostmi a nabízí možnost financování nákupu na splátky bez navýšení. Zboží máte rovnou k dispozici a pouze po určitý počet měsíců splácíte zbývající částku. Tento styl nakupování se hodí nejen při výprodejích, kdy máte zboží za zvýhodněnou cenu a ani za splátky nic nepřeplatíte, ale také v situaci, kdy pořizujete několik dražších věcí najednou.

I přes výhodnost takového nákupu si nezapomeňte propočítat, jestli váš měsíční rozpočet unese další výdaj. Splátky je totiž potřeba pravidelně splácet, aby opravdu byly bez navýšení a neznamenaly zbytečné potíže.

S výší půjčky to nepřehánějte

Při výběru vhodné půjčky pečlivě zvažte i to, o jakou částku půjde. Je zbytečně nadělat si vysoké dluhy jen kvůli tomu, že chcete koupit vše, co je ve slevě. Pořiďte si to, co doopravdy chcete a využijete. Při plánování splácení zapřemýšlejte, jestli je váš pravidelný příjem dostatečně vysoký pro pokrytí dalších výdajů. Pokud zjistíte, že ne, raději si půjčku neberte.

Opatrně u bezúročných půjček

Lákavou nabídkou mohou být bezúročné půjčky. Zní to krásně vyhnout se úrokům, ale téměř vždy za půjčku stejně něco zaplatíte. Jen půjde o různé poplatky, které ve výsledku mohou vyjít dráž v porovnání s jinou nebankovní půjčkou s klasickou úrokovou sazbou.

A jak mezi sebou jednotlivé nebankovní půjčky porovnat?

Vždy sledujte výši RPSN. Tato zkratka představuje roční procentní sazbu nákladů za půjčku a zahrnuje jak úroky, tak i případné poplatky. Z tohoto údaje se spolehlivě dozvíte, kolik procent za půjčku vlastně přeplatíte.

Vstříc pohodlnému sjednání odkudkoliv u online půjčky

Čas jsou peníze, takže pokud chcete na půjčce opravdu ušetřit, vyhnete se zdlouhavé návštěvě pobočky a raději všechno vyřešíte přes internet. Nebankovní online půjčka na předvánoční výprodeje i jiné výdaje šetří čas díky vyplnění jednoduchého formuláře, na jehož základě vám bude schválen úvěr a obratem poslány peníze. Jde o ideální příležitost, jak získat finance například na nákup ve slevách na e-shopech, protože se vyhnete předvánočnímu šílenství, a přesto pořídíte zboží za výhodnou cenu.

Přenos veškerých dat je zabezpečený a sjednávání půjčky až do výše 100 000 korun přes internet dnes patří mezi poměrně běžnou praxi. Jen si opravdu ověřte, že se následné splátky vejdou do vašeho rozpočtu a nezadlužíte se příliš.