úvěr levně.cz
Formulář Reference Nebankovní půjčka Aktuality Kontakt

Aktuality

Vítejte v sekci aktualit webu úvěrlevně.cz

Platíte si dlouhá léta doplňkové penzijní spoření a přemýšlíte o předdůchodu?

Publikováno: 7.8.2020 | Finance

Zjistěte včas, co vás čeká a za jakých podmínek si jej můžete nechat vyplácet. Někteří mají totiž s jeho pobíráním spojené poměrně zkreslené představy, které je odrazují, a to je velká škoda, protože v době neustále se prodlužující doby odchodu do řádného starobního důchodu může být předdůchod skvělým řešením, jak přestat dříve pracovat a začít si konečně užívat života, dokud jste ještě v poměrně slušné kondici.

Celý článek

Jste si jisti, že dostanete důchod v plné výši toho, na co máte nárok?

Publikováno: 31.7.2020 | Finance

Někteří zaměstnanci se plně spoléhají na to, že podklady důležité pro přiznání plné výše starobního důchodu o nich vede správa sociálního zabezpečení a nezajímají se o to, zda jsou údaje kompletní a všichni jejich zaměstnavatelé svoji ohlašovací povinnost splnili. Ti důslednější si alespoň schovávají Evidenční listy důchodového pojištění, kterými je zásobuje personální oddělení jejich zaměstnavatele. Co když ale údaje o vás nejsou úplné a některé měsícem roky pracovního poměru vám budou při výpočtu výše důchodu v budoucnu chybět?

Celý článek

Vyplatí se vám přejít na paušální daň pro OSVČ?

Publikováno: 23.7.2020 | Finance

Na první pohled to vypadá velmi lákavě. Paušální zdanění pro OSVČ bez starostí by mělo umožnit zaplatit najednou daň i povinné odvody. Jaké jsou ale podmínky a komu se plánované paušální zdanění vyplatí?

Celý článek

Potřebujete prostředky a nechcete o ně žádat banku? Půjčte si přímo od lidí v rámci peer to peer půjčky

Publikováno: 9.7.2020 | Finance

Už jste se setkali s pojmem P2P půjčky, ale nedokážete si pod nimi nic konkrétního představit? Je to jednoduché, tzv. peer to peer půjčování funguje přímo mezi lidmi. Na jakých principech?

Celý článek

Růst cen nemovitostí zřejmě nezastaví ani koronavirová krize, kam až se mohou dostat?

Publikováno: 2.7.2020 | Finance

V souvislosti s ekonomickou krizí způsobenou šířením epidemie koronaviru se spekuluje o zvýhodnění hypoték. Jaký vliv ale bude mít tato situace na ceny bydlení? Půjdou konečně dolů?

Celý článek

Jak na pandemii koronaviru zareagovaly ceny energií a komodit na burzách? Můžeme se těšit na zlevnění elektřiny nebo si naopak připlatíme?

Publikováno: 25.6.2020 | Finance

Každá krizová situace má vliv na ceny komodit i dalších finančních aktiv na světových burzách. I koronavirus v tomto směru výrazně zasáhl a s cenami zamíchal tak, jak nikdo nečekal. Přestože se vše, alespoň v naší republice, pomalu začíná dostávat do starých kolejí, lze očekávat, že důsledky této situace budou mír dlouhodobý charakter. Jaký vliv budou mít na drobné spotřebitele? Vyděláme na nich nebo si naopak připlatíme?

Celý článek
Půjčit