úvěr levně.cz
Formulář Reference Nebankovní půjčka Aktuality Kontakt

Aktuality

Vítejte v sekci aktualit webu úvěrlevně.cz

Finanční analytici očekávají zlevnění hypoték a úvěrů. Máme se na co těšit?

Publikováno: 26.5.2020 | Finance

Možná jste si již všimli, že vám vaše banka snížila úrokovou sazbu na běžném či spořicím účtu. Reaguje tak na další centrální snížení úrokových sazeb Českou národní bankou, které má pomoci znovu nastartovat ekonomiku zasaženou pandemií koronaviru a je nejvýraznější od roku 1999. Na první pohled se toto opatření zdá být logické, nicméně očekávaný efekt v podobě zlevnění hypoték a spotřebitelských úvěrů se zatím nekoná. Šéf Raiffeisenbank Lubor Žalman předpokládá, že ke zlevňování hypoték banky donutí až letošní propad trhu s hypotékami. Jak se zdá, i v tomto případě bude platit, že trpělivost přináší růže.

Celý článek

Pomůže zrušení daně z nabytí nemovitosti a zlevnění hypoték k rozhýbání realitního trhu?

Publikováno: 15.5.2020 | Rady a Tipy

Jak můžete využít současnou nejistotu na trhu s hypotékami a úvěry? Jak se běžného občana dotkne zrušení daně z nabytí nemovitosti? Vyplatí se využít současnou nervozitu na trhu s nemovitostmi na pořízení nového bydlení nebo je lepší čekat? Jak dlouho? Předpovědím expertů z ledna letošního roku se v současné době již jen smějeme, většina z nich během dvouměsíční koronavirové krize vzala rychle za své a situace se otočila tak, jak by tehdy nikdo nečekal.

Celý článek

Mimořádný odklad splátek půjček a hypoték vstoupil v platnost. Vyplatí se vám?

Publikováno: 20.4.2020 | Finance

Máte obavy, zda zvládnete vzhledem k aktuální situaci dostát svým závazkům a hradit pravidelné splátky své hypotéky a dalších dluhů? Vláda ČR má stejné obavy jako vy a rozhodně nestojí o další lidi na ulici. Proto přijala opatření, které má zmírnit následky současné krize na život velkého počtu obyvatel. Soukromé osoby, ale i firmy budou moci přerušit splácení hypoték a dalších úvěrů na dobu 3 nebo 6 měsíců a tím si snížit finanční zátěž v současné nepříznivé době.

Celý článek

Životní pojištění eliminuje rizika spojená s neschopností splácet hypotéku

Publikováno: 18.4.2020 | Finance

Zařizujete si novou hypotéku? Pak se zřejmě váš sen o vlastním bydlení konečně stává realitou. Než ale bude dům či byt kompletně ve vašem vlastnictví, pár let si ještě počkáte. A to, zda se tak opravdu stane, závisí především na vás a vaší schopnosti dostát svým závazkům a hypotéku splatit i v případě, že se dostanete do finančních problémů nebo vám život zkomplikuje závažný úraz. Důsledky těchto nepředvídatelných událostí dokáže výhodně kompenzovat životní pojištění, které v krajním případě zajistí střechu nad hlavou vašim blízkým i v případě vaší smrti.

Celý článek

V programu státních půjček pro podnikatele COVID II čeká 5 miliard korun

Publikováno: 30.3.2020 | Finance

V souvislosti s aktuálním výskytem koronavirové infekce COVID19 vyčlenila vláda zvláštní prostředky na bezúročné úvěry pro drobné živnostníky a podnikatele. Minimální hranice jednotlivých půjček pravděpodobně nebude stanovena, maximum každé žádosti bude nastaveno na 15 miliónů korun.

Celý článek

4 věci, na které si dát pozor u hypotéky

Publikováno: 28.2.2020 | Finance

Splnit si sen o vlastním bydlení je běh na dlouhou trať plnou překážek a nástrah. Výběr a získání hypotéky patří mezi jedny z největších problémů. Když však víte, na jaké věci si dát pozor, vyberete si výhodnou nabídku a nepřiděláte si zbytečné další starosti.

Celý článek
Půjčit