Finance

Nebankovní půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Chystáte se odejít z práce a to rovnou na mateřskou? Pak už je vám asi jasné, že změny, které vás čekají, budou opravdu zásadní. A nejde jen o to, že z pracovního maratónu se přesunete do toho domácího a místo pracovních schůzek se budete připravovat na schůzky s ostatními maminkami. Kromě naprosté změny náplně všedního dne vás čeká také změna v oblasti financí. Pro každou ženu, která byla zvyklá na pravidelný příjem v určité výši, je přechod na mateřskou šokem. A co teprve přechod z mateřské na rodičovskou, kdy se příjem sníží ještě více. Pokud nemáte železnou zásobu na horší časy anebo manžela, který domů přinese dostatek peněz, pořád máte šanci zachovat si dosavadní životní standard díky úvěrům, které se nabízí i pro ženy na mateřské.

Celý článek

Půjčky pro lidi po insolvenci

Trápí vás insolvence? Dostali jste se do řízení a stejně potřebujete peníze navíc? Jste v insolvenci a nevíte, jestli by vám někde vůbec vypůjčili peníze?

Celý článek

Invalidní důchod 2021

O invalidní důchod může požádat každý, kdo kvůli fyzickému nebo psychickému omezení není nadále schopen vykonávat stávající povolání. Důvody mohou být rozmanité od pracovního úrazu, přes negativní důsledky šikany po nepředvídatelné zhoršení zdraví, které může ústit do nemoci z povolání anebo neschopnosti zajistit si základní živobytí. Jaké stupně invalidního důchodu existují a jak o něj lze zažádat? Přinášíme přehled všech důležitých informací a změn týkajících se invalidního důchodu v roce 2021.

Celý článek

Existenční a životní minimum. V čem se liší? Co mají společného? A jak jejich výši ovlivnil koronavirus?

Když máte hluboko do kapsy, stále ještě nemusíte třít bídu s nouzí. Nechtějí vám půjčit, protože nejste dostatečně bonitní? Pak zkuste požádat o některou ze sociálních dávek, třeba budete mít štěstí a stát vás podrží. Pro potřeby výpočtu sociálních příspěvků se využívají dvě důležité částky, těmi jsou životní a existenční minimum. Někdo je zaměňuje, to je ale chyba.

Celý článek

Jak řešit půjčku na rekonstrukci?

Hrajete si s myšlenkou na rekonstrukci stávajícího bydlení nebo jste si pořídili jiné, a to rekonstrukci přímo vyžaduje? Pak je na čase si celou rekonstrukci naplánovat. Nejprve je nutné, abyste si stanovili, co přesně a jak chcete rekonstruovat. Na základě vašich požadavků si zjistěte konečnou cenu rekonstrukce. Obecně se doporučuje počítat oproti plánovanému rozpočtu počítat s vyšší cenou cca o 10 %.

Pokud již máte představu o ceně rekonstrukce, přichází na řadu otázka ohledně financování daného projektu. Rekonstrukce bývá finančně náročná, a tak jsou finance pro její průběh velmi důležité. Naštěstí můžete volit z řady možností.

Celý článek

Jak je to s půjčkami na mateřské dovolené?

Je docela logické, že právě během mateřské nastane chvíle, kdy by se nám hodila půjčka, nebo rovnou máme zájem o hypotéku. Bude se s námi ale někdo vůbec bavit? Podívejte se, jak je na půjčky pro ženy na mateřské dovolené, nebo následně na rodičovské dovolené vlastně nahlíženo.

Celý článek