Rady a Tipy

Půjčka bez zbytečných formalit – Půjčka na základě občanského průkazu

Byrokracie a návštěvy bankovních poboček mohou být frustrující zážitky. Mnoho lidí proto hledá jednodušší cestu a objevilo alternativu v půjčce na základě občanského průkazu (OP). Tento druh úvěru reprezentuje moderní přístup k půjčování, který se snaží omezit byrokratické překážky a nabízí rychlejší a pohodlnější způsob, jak získat finanční prostředky.

Celý článek

Jednoduchost úvěrování prostřednictvím občanského průkazu

Problémy s byrokracií a nepříjemnosti spojené s bankovními úředníky mohou být pro mnohé lidé trnem v oku. Musíme jim čelit a plnit jejich požadavky, i když je to často náročné a nevyhnutelné. Naštěstí půjčky na občanský průkaz představují alternativu, kterou si řada lidí vybírá pro její jednoduchost a minimalismus.

Celý článek

Novela exekučního řádu přinese zásadní změny. Co nového čeká dlužníky?

Koncem června prošla Senátem a začátkem července konečně i Poslaneckou sněmovnou novela exekučního řádu, o které naši zákonodárci debatovali více než 2 roky. Přináší změny, které mají pomoci dlužníkům a omezit exekutory. Ti se hodlají proti novému znění exekučního řádu ohradit u Ústavního soudu. Přesto novela znamená šanci pro lidi v exekucích, kteří budou moci nejprve platit dluh a potom teprve penále.

Celý článek

Máte nárok na dávky v hmotné nouzi?

Zastihla vás pandemie koronaviru bez úspor a v jejím období jste navíc přišli o práci? Přemýšlíte, z čeho budete příští měsíc žít? Pak je tu právě pro vás systém pomoci v hmotné nouzi, který pomáhá lidem v těžké životní situaci zajistit jejich základní životní potřeby. Nebojte se zažádat o mimořádnou okamžitou pomoc či jinou sociální dávku, která do této sestavy spadá.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o exekucích

Exekuce je pro mnohé dlužníky strašákem, který jim přidělává vrásky na čele a okrádá je o klidný spánek. Abyste se jí vyhnuli, je potřeba o ní vědět co nejvíce. Jedině tak jí můžete úspěšně předejít. Zjistěte, komu exekuce hrozí, co se může stát, když přestanete platit své závazky i jaká práva a povinnosti má ten, který se do exekuce již dostal. Co vám může exekutor zabavit a proč se vyplatí s ním spolupracovat?

Celý článek

Jak se vlivem koronaviru mění podmínky insolvence?

Současná nelehká doba mění podmínky mnoha právních a finančních procesů, insolvenci a exekuci nevyjímaje. Mnoho lidí přichází o práci nebo pravidelný příjem a není proto schopno dostát svým závazkům. Tomu vychází vstříc změna některých podmínek insolvence, kvůli kterým se podstoupení procesu oddlužení dlužníkům vyplatí v této době více než kdy předtím.

Celý článek