Novela exekučního řádu přinese zásadní změny. Co nového čeká dlužníky?

Koncem června prošla Senátem a začátkem července konečně i Poslaneckou sněmovnou novela exekučního řádu, o které naši zákonodárci debatovali více než 2 roky. Přináší změny, které mají pomoci dlužníkům a omezit exekutory. Ti se hodlají proti novému znění exekučního řádu ohradit u Ústavního soudu. Přesto novela znamená šanci pro lidi v exekucích, kteří budou moci nejprve platit dluh a potom teprve penále.

Celý článek

Máte nárok na dávky v hmotné nouzi?

Zastihla vás pandemie koronaviru bez úspor a v jejím období jste navíc přišli o práci? Přemýšlíte, z čeho budete příští měsíc žít? Pak je tu právě pro vás systém pomoci v hmotné nouzi, který pomáhá lidem v těžké životní situaci zajistit jejich základní životní potřeby. Nebojte se zažádat o mimořádnou okamžitou pomoc či jinou sociální dávku, která do této sestavy spadá.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o exekucích

Exekuce je pro mnohé dlužníky strašákem, který jim přidělává vrásky na čele a okrádá je o klidný spánek. Abyste se jí vyhnuli, je potřeba o ní vědět co nejvíce. Jedině tak jí můžete úspěšně předejít. Zjistěte, komu exekuce hrozí, co se může stát, když přestanete platit své závazky i jaká práva a povinnosti má ten, který se do exekuce již dostal. Co vám může exekutor zabavit a proč se vyplatí s ním spolupracovat?

Celý článek

Jak se vlivem koronaviru mění podmínky insolvence?

Současná nelehká doba mění podmínky mnoha právních a finančních procesů, insolvenci a exekuci nevyjímaje. Mnoho lidí přichází o práci nebo pravidelný příjem a není proto schopno dostát svým závazkům. Tomu vychází vstříc změna některých podmínek insolvence, kvůli kterým se podstoupení procesu oddlužení dlužníkům vyplatí v této době více než kdy předtím.

Celý článek

Jak řešit dluhy aneb jak se dostat z dluhů a dluhové pasti

Pokud žijete od výplaty k výplatě a každý měsíc si říkáte, že ten další to bude lepší, asi lžete sami sobě. Musíte vymyslet, jak přežít do dalšího měsíce a jak navíc ušetřit. Jak se dostat z dluhů?

Celý článek

Za jakých podmínek vám může pronajímatel dát okamžitou výpověď z nájmu?

Konečně jste sehnali bydlení v pronájmu a těšíte se, že budete mít alespoň po dobu trvání nájemní smlouvy jistou střechu nad hlavou? Možná vás vyvedeme z falešné představy, pronajímatel vám v některých případech může dát z nájmu okamžitou výpověď? Za jakých podmínek a co vše musíte porušit, aby vám tato situace hrozila?

Celý článek