Existují životní situace, ve kterých člověk musí sáhnout k řešení, které by jej obvykle nenapadlo. Mezi ně patří například nenadálá porucha automobilu, jehož oprava převýší váš rodinný rozpočet či nefunkční spotřebič v domácnosti, který je potřeba v krátkém čase nahradit novým, na který v minulé výplatě již nezbyly prostředky. Nebo jen potřebujete překlenout období do další výplaty? I v těchto případech existuje způsob, jak si rychle opatřit peníze a vzniklou situaci rychle a efektivně vyřešit.

Máte vlastní účet v bance? Pak máte šanci i na rychlou půjčku

Pro žadatele o rychlou půjčku není obvykle hlavním kritériem nízká úroková sazba, ale zejména rychlost zpracování žádosti. Ta může v některých případech zabrat opravdu jen pár minut. S využitím internetového bankovnictví se potřebné finance objeví na vašem účtu běžně již do 15 minut od podání žádosti. Rychlá půjčka bez registru vám pomůže prostředky na účtu vykouzlit opravdu s neuvěřitelnou rychlostí. Výhodou je absence jakéhokoliv prověřování, porovnávání s registrem Solus či jinými rejstříky dlužníků a také zajištění veškeré agendy online.

Banka vám nechce dát úvěr? Nevadí

Celá řada nebankovních institucí vám peníze rychle půjčí i bez nutnosti jakéhokoliv prověřování či prokazování příjmů nebo dokládání pracovní smlouvy. Tento typ půjček mohou využít jak matky samoživitelky, tak studenti či nezaměstnaní, kteří zkrátka potřebují peníze rychle. Tato varianta půjček je také vhodná pro cizince bez trvalého pobytu na území České republiky, kteří i přes svoji dostatečnou bonitu nemají šanci získat půjčku v bance. V případě půjček bez prokazování příjmů je ale nutné počítat s nižšími maximálními částkami a vyšší úrokovou sazbou. Proto je před jejím uzavřením dobré zodpovědně zhodnotit svoji schopnost půjčku splácet.

Jak zjistíte, kolik ve skutečnosti za úvěr zaplatíte?

Alfou a omegou všech nákladů na půjčku je záhadná zkratka RPSN. Co se za ní skrývá? Ve své podstatě znamená RPSN roční procentní sazbu nákladů, která obsahuje všechny náklady, které za půjčené peníze ročně zaplatíte. RPSN se udává v procentní sazbě za rok a její součástí jsou mimo jiné poplatky za správu úvěru či vedení účtu, pojištění schopnosti splácet a podobně. RPSN by se tak pro vás měla stát prvním ukazatelem, který by vás při výběru půjčky měl zajímat.

Vzali jste si nevýhodný úvěr s vysokým RPSN? Splaťte jej novým výhodnějším úvěrem

I v případě, že vás okolnosti a životní situace donutily k tomu vzít si úvěr s vysokou roční procentní sazbou nákladů RPSN, není všem dnům konec a svoji situaci i tak můžete výrazně zlepšit. Dosáhnete-li jinde na výhodnější půjčku, která má RPSN výrazně nižší než vaše stávající, jednoduše ji uzavřete. Prostředky z nového úvěru použijte na splacení toho starého nevýhodného a poté již splácejte novou výhodnější půjčku s nižším RPSN.

Máte potíže se splácením všech svých půjček a úvěrů? Konsolidujte je

Jestliže splácíte větší množství úvěrů a obálky s modrým pruhem házíte do koše, chováte se značně nezodpovědně. Přitom je řešení tak snadné a přístupné i pro lidi s nižšími příjmy. Konsolidace půjček a úvěrů znamená zjednodušeně řečeno jejich sloučení do půjčky jedné a úpravu splátkového kalendáře tak, aby bylo reálné úvěr při vašich příjmech splatit. Ke konsolidaci půjček je dobré přistoupit preventivně již v době, kdy očekáváte výpadek příjmu a nejste si jisti, zda budete schopni všem svým závazkům dostát. Výsledkem konsolidace úvěrů bývají nižší měsíční splátky a delší doba splácení.

Je možné i při sjednávání nebankovní půjčky ušetřit?

Samozřejmě. Znáte-li dopředu účel svého úvěru, rozhodně se vyplatí jej prozradit a investovat raději do půjčky účelové. Ve všech případech samozřejmě předem neznáte konkrétní účel, na který půjčené peníze použijete. V mnoha případech jej ani nikomu sdělovat nechcete. Pak se ale musíte připravit na méně výhodné podmínky a vyšší úrokové sazby ve srovnání s půjčkou účelovou. Ta sice bývá spojena s nutností dokladování účelu půjčky, zato váš však čeká nižší úročení. Tento typ úvěru nejčastěji poskytují banky, najdete jej však i mezi nebankovními úvěry. Půjčit si můžete prakticky na cokoliv. Nejčastěji jsou v této oblasti využívány půjčky na rekonstrukci bydlení, nákup automobilu či pořízení domácích spotřebičů.

Nejoblíbenější jsou půjčky s krátkou dobou trvání

Bezkonkurenčně nejčastěji využívaným produktem v oblasti nebankovních půjček jsou krátkodobé úvěry. Díky nim můžete získat několik tisícovek ale i statisíce korun v relativně krátkém čase. Předpokladem je však i jejich rychlé splacení. Samozřejmě je potřeba počítat s vyššími úroky než v případě bankovních půjček. Jestliže si však dáte práci a srovnáte parametry jednotlivých úvěrů, můžete sehnat půjčku s minimálním rozdílem úrokové sazby vůči bankovnímu úvěru. K tomu, abyste vybrali tu opravdu nejvýhodnější půjčku, kterou můžete za daných podmínek získat, vám mohou pomoci internetové portály zaměřené na srovnávání půjček. Stačí si v některém z nich zadat vámi preferované parametry půjčky a hned zjistíte, která konkrétní půjčka se vyplatí právě vám.