Půjčka bez doložení příjmů je riziková pro obě strany
Instituce, která úvěr poskytuje, nemá v případě klienta bez pravidelného příjmu jistotu, že půjčené peníze ještě někdy uvidí. Toto riziko vyvažuje vyšší úrokovou sazbou. Ta však znamená vysoké riziko pro klienta, kterého v případě nesplácení může potkat až exekuce nebo osobní bankrot jako jediný krok z dluhové pasti. Před tím, než zažádáte o online půjčku bez doložení příjmů si tak promyslete, jak ji budete splácet a jaké zdroje prostředků na ni použijete.
Co všechno potřebujete, abyste mohli požádat o půjčku online?
Při žádosti o online půjčku musíte předložit alespoň jeden doklad totožnosti a vlastnit aktivní bankovní účet. K prokázání vaší identity můžete kromě občanského průkazu použít také:
- řidičský průkaz,
- zbrojní průkaz,
- rodný list,
- kartičku pojištěnce.
Měli byste mít české občanství nebo alespoň povolení k trvalému pobytu na území ČR. A samozřejmě byste měli být v produktivním věku, to znamená mezi 18 a 65 lety. Nic dalšího nepotřebujete.
Jaké jsou výhody a nevýhody online půjčky?
Online půjčky jsou velice oblíbené, vyřídíte je velice rychle, v mnoha případech i do 15 minut a podepsat je můžete prostřednictvím kódu zaslaného SMS. Díky mírným nárokům nebankovních institucí je navíc může využít prakticky každý, kdo potřebuje peníze ihned na ruku a nemůže doložit příjem ze stálého zaměstnání. Výhodou je také diskrétnost podání prostřednictvím online formuláře, díky němuž se vyhnete nepříjemné zpovědi od úředníka. Peníze se na účtu navíc objeví velice rychle. Tyto klady jsou však vyváženy i několika zápory, kterých byste si při žádosti o online půjčku měli být vědomi. Obvykle si tímto způsobem můžete půjčit pouze nízkou částku. Díky vysoké rizikovosti pro poskytovatele musíte počítat také s vysokými úroky. Právě tento fakt však láká podvodníky, kterými jsou především soukromé osoby. Před schválením smlouvy si tedy prověřte, že instituce, která vám půjčuje na to vlastní licenci.
Nenadálé výdaje či splátku hypotéky pokryje i kontokorent
Nejen pro případy ztráty zaměstnání, ale i pro pokrytí dalších nenadálých výdajů se vyplatí mít u svého bankovního účtu povolený kontokorent, tedy možnost bezúročného přečerpání prostředků na omezenou dobu. Většina bank neúčtuje úrok při splacení čerpaných prostředků do 60 dní. Kontokorent je však dobré si sjednat včas, dokud vám na účet chodí pravidelné platby a banka je ochotna vám jej poskytnout. Z tohoto hlediska se tak vyplatí jeho aktivace prakticky každému, kdo si chce vybudovat zadní vrátka při nenadálé situaci.