Proč musíme dokládat příjmy?

Ať už jde o spotřebitelský úvěr, leasing, hypotéku nebo americkou hypotéku, většina finančních institucí vyžaduje dokládání příjmů. To je logické, protože čím vyšší půjčku chcete, tím vyšší příjmy musíte mít k jejímu schválení.

Půjčka bez příjmu: Je to skutečně možné?

Ačkoli to může znít neuvěřitelně, půjčka bez příjmu je skutečností. Je to finanční produkt určený lidem, kteří mají velmi nízké příjmy, jako jsou nezaměstnaní, studenti, invalidní/starobní důchodci, matky na rodičovské dovolené a další.

Rizika půjčky bez příjmu

Je třeba si uvědomit, že půjčka bez příjmu není bez rizik. Pokud poskytovatel půjčky neví o vašem příjmu, je to pro něj značné riziko. Pokud nebudete schopni splácet, mohou nastat komplikace.

Vyšší úroky a náklady

Jedním z hlavních nevýhod půjček bez příjmu je, že obvykle mají výrazně vyšší úrok než běžné nebankovní půjčky. To je způsob, jak se poskytovatelé chrání před rizikem nesplácení. Roční procentní sazba nákladů (RPSN) u takových půjček obvykle dosahuje několik stovek procent.

Důsledky nesplácení

Nesplácení půjčky může mít vážné důsledky. Pokud vám je půjčka bez příjmu schválena, ale pak zjistíte, že nejste schopni splácet, může to vést k problémům, včetně možnosti exekuce.

Závěr

Přestože půjčka bez příjmu může na první pohled vypadat jako řešení, je důležité pečlivě zvážit všechna rizika a alternativy. Stejně snadno, jak je možné si ji sjednat, může vás také dostat do velkých problémů.