Kontokorentní úvěr nemusí být vždy nejvýhodnější

Jeho sjednání je jednoduché. Vlastníte-li účet u některé banky, stačí pouze povolit jeho přečerpání. Počítejte ale s tím, že to je zpoplatněno poměrně vysokou úrokovou sazbou, kterou je dobré si ještě před sjednáním zjistit. Dobře také čtěte podmínky zřízení kontokorentu. Některé banky totiž účtují úroky až po uzavření měsíce. Krátkodobý kontokorent, který rychle splatíte, tak můžete získat zcela zdarma. Jinak je tomu v případě, kdy si plánujete tímto způsobem půjčit větší finanční obnos na delší dobu. Na jedné straně si musíte ohlídat maximální částku této půjčky, jejíž překročení bývá sankcionováno extrémně vysokou úrokovou sazbou pohybující se vysoko nad 20 %. Pak je potřeba mít na zřeteli také dobu, po kterou budete mít peníze půjčeny.

V jakých případech se kontokorent vyplatí?

Potřebujete-li prostředky rychle a víte-li, že je budete schopni splatit při příští výplatě, rozhodně se do kontokorentu nebojte jít. Jde o velice výhodnou alternativu k rychlým online nebankovním půjčkám. Potřebujete-li navíc krátkodobou půjčku na podnikání, můžete získat ještě výhodnější úrokovou sazbu. Splácení kontokorentu je také velice jednoduché, dochází k němu automaticky připsáním příchozí platby.

Kdy je lepší zvolit jiný zdroj půjčky?

Potřebujete-li zdroj finančních prostředků například na rekonstrukci bytu či opravu auta, vsaďte raději na jinou variantu půjčky. Peníze v řádech desítek tisíc korun si můžete obstarat v rámci spotřebitelského úvěru, u něhož se poskytovatel obvykle neptá na to, na co chcete půjčit. Úrokové sazby přitom nemusí být tak nevýhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ohlídáte-li si výši RPSN, případně využijete-li ke srovnání půjček úvěrovou kalkulačku, máte možnost získat opravdu výhodnou půjčku na auto či pokrytí nenadálého výdaje, aniž by vás to stálo množství prostředků navíc. Rychlá půjčka online je řešením také v případě, kdy je váš účet u banky zablokován například z důvodu exekuce a vy nejenže nemůžete čerpat kontokorent ale v mnoha případech ani využívat mzdu, která vám na něj dorazí.

Peníze na rekonstrukci řešte spíše úvěrem ze stavebního spoření

Použít prostředky z kontokorentu na zvelebení vašeho bydlení je vyloženě nevýhodné. Za tímto účelem se poohlédněte po jiném typu půjčky, ideální je některý z úvěrů ze stavebního spoření, který je sice pevně účelově vázána, na druhou stranu poskytuje výhodné úrokové sazby. Zvolit můžete úvěr řádný, překlenovací či hypoteční. Jak na to, nemáte-li stavební spoření ještě zařízeno? I v tomto případě neváhejte zažádat o půjčku ihned na účet, která vám přinese prostředky za výhodných podmínek, aniž byste se komukoliv museli zpovídat z toho, na co chcete půjčit. Půjčení menšího finančního obnosu můžete řešit také prostřednictvím SMS půjčky, která vám prostředky přinese v případě výplaty na ruku do několika minut.