Online žádost o půjčku

Půjčky pro důchodce

Nejen neustále se zdražující energie a základní potraviny ženou důchodce do hájemství půjček. Někteří senioři si půjčují na cestování, na nové zážitky ale i proto, že chtějí svým vnoučatům dopřát krásné Vánoce a jejich důchod na to zkrátka nestačí. Nejčastějším důvodem, proč si starší lidé berou půjčku, je však zdravotní stav. Mnoho seniorů totiž potřebuje peníze na léky, zdravotní pomůcky anebo drahé lékařské zákroky, které mají zlepšit kvalitu života.

 

1

Vyplňte formulář žádosti o půjčku

Nezávaznou žádost vyplníte během pár okamžiků.

2

Vaší žádost zpracujeme obratem

Jakmile odešlete vyplněnou žádost, okamžitě ji zpracujeme. Výsledek vám sdělíme během krátkého okamžiku přímo na obrazovce. Po odeslání žádosti tedy nezavírejte váš prohlížeč a vyčkejte pár vteřin na zobrazení výsledku

3

Po schválení jsou vám ihned vyplaceny peníze

Jakmile je vaše půjčka schválená, do 10 minut jsou vám vyplaceny vaše peníze.

Půjčky pro důchodce

V posledních letech si banky a další finanční instituce stále více uvědomují potřeby svých starších klientů a reagují na ně nabídkou produktů určených speciálně pro ně. Půjčka pro seniory může mít mnoho různých podob:

· od standardní osobní půjčky,

· přes spotřebitelský úvěr,

· kontokorent,

· po hypotéku nebo

· kreditní kartu.

Hlavní rozdíl mezi běžnou půjčkou a půjčkou pro seniory spočívá v tom, že půjčka pro seniory je obvykle přizpůsobena konkrétním potřebám a okolnostem dlužníka, má pružnější podmínky splácení a často vyšší úrokovou sazbu. Půjčky pro důchodce jsou stále běžnější, protože lidé žijí déle a zdravěji a jsou v důchodu také aktivnější než kdykoli předtím. To znamená, že je pravděpodobnější, že mají pravidelný příjem, a proto je pravděpodobnější, že si budou moci dovolit splácet půjčku.

Jaká jsou specifika půjček pro důchodce?

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti, když si berete půjčku jako důchodce, je, že musíte mít pravidelný příjem, abyste splnili podmínky. Ten může pocházet například:

· z důchodu,

· z investic,

· z příjmu z pronájmu, apod.

Poskytovatel bude také chtít vidět, že máte dobrou úvěrovou historii a jste schopni si dovolit splátky. Starobní důchodce, kterým je v drtivé většině příjemce důchodu, má zajištěn pravidelný příjem. Díky tomu se stává pro banku i nebankovní poskytovatele úvěrů důvěryhodným žadatelem. Podobně jako u jiných žadatelů, je potřeba i u půjček pro důchodce splnit věkový limit 18 let, což je v této skupině spíše formalita, a také mít prokazatelnou bonitu. Banky ani nebankovní společnosti pak obvykle u svých produktů neuvádějí horní věkovou hranici pro poskytnutí, proto závisí jen na jejich uvážení, zda úvěr seniorovi poskytnou. Snad jen pro úplnost je potřeba dodat, že věřitel nemusí mít obavy ani v případě úmrtí seniora, protože jeho dluhy automaticky přechází na potomky.Hlavní rozdíl mezi půjčkou pro seniory a standardní půjčkou je tedy pouze v podmínkách pro její poskytnutí, které jsou této skupině přizpůsobeny. Čím je klient starší, tím je pro něj získání půjčky obtížnější, ale ne nutně. Naprostá většina bank i nebankovních společností poskytuje půjčky klientům s příjmy ze sociálních dávek bez problémů.

Mohlo by vás zajímat: Oddlužení a exekuce v důchodu? Dluhů se zbavíte už za 3 roky

Pozor na hypotéky          

Jako senior můžete mít problém získat hypotéku s dlouhou dobou splatnosti. To proto, že banky obvykle nabízejí pouze hypotéky, které musí být splaceny do 70 let věku. Z tohoto pravidla však existuje jedna výjimka. Pokud je spoludlužník (manžel, partner) výrazně mladší a má dostatečný příjem, může hypotéka trvat až do pozdějšího věku. K zamítnutí může dojít také v případě většího konvenčního úvěru, který by měl příliš dlouhou dobu splácení. Vše záleží na přístupu věřitele.

Měsíční výše důchodu v loňském roce

výše důchodu

 

Zdroj: ČSSZ (cssz.cz)

 

Jak prokazuje důchodce pravidelný příjem?

 

Pro získání seniorské půjčky musí být důchodce schopen prokázat svůj pravidelný příjem předložením například těchto dokumentů:

· rozhodnutí o důchodu,

· valorizačního rozhodnutí,

· bankovních výpisů,

· potvrzení o příjmu.

 

Vzhledem k tomu, že důchody jsou často vypláceny po předem stanovenou dobu, obvykle doživotně, jsou považovány za spolehlivější zdroj příjmů než půjčky od podnikatelů nebo drobných zaměstnavatelů.

 

Nebankovní půjčka pro seniory i bez bankovního účtu

 

Pokud jste senior a máte dostatečný příjem pro splácení půjčky, není důvod odpírat si drobné či větší radosti života. Půjčku si vezměte ale u důvěryhodného nebankovního poskytovatele půjček, který bude v případě potíží stát při vás a pomůže vám při jednání s věřiteli. Mnoho seniorů má problém se založením či využíváním účtu v bance. Pokud jej nemáte a nechcete si jej ani zakládat, je nebankovní půjčka s výplatou v hotovosti prakticky jediným řešením. Založení bankovního účtu se ale nebojte. Obvykle vám s ním pomohou i na přepážce a jeho vedení je zcela zdarma. Možná i ve vyšším věku přijdete na chuť praktickému placení kartou a správě vašeho bankovnictví z tepla obývacího pokoje. Vždyť ani senior přece nepatří do starého železa a může si užívat život podobně jako student nebo čerstvý absolvent školy.

 

Rychlá nebankovní půjčka bez
registru a poplatků

Proč lidé řeší finance s námi?

Třeba proto, že jsme vloni vyřídili
přes 3500 půjček

Požádejte si o nebankovní
půjčku právě teď!

ikona Bezúčelová půjčka

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 200.000 Kč se splátkami od 350 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

ikona Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 10 000 Kč, roční úroková sazba 14,88 %, RPSN 15,94 %, celkem zaplatíte 10 806 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 957 Kč, 947 Kč, 937 Kč, 926 Kč, 916 Kč, 906 Kč, 895 Kč, 885 Kč, 875 Kč, 864 Kč, 854 Kč a 844 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Maximální výše RPSN nepřesáhne 31,73%. Reprezentativní příklad od našeho partnera, společnosti Home Credit a.s. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

ikona Smluvní pokuta

Důsledky nedodržení závazků. V případě prodlení nebo jiného neplnění povinností z úvěrové smlouvy je oprávnění po vás požadovat smluvní pokuty a jiné sankce vyplývající z úvěrových smluv a úvěrových podmínek jednotlivých poskytovatelů.

Nebankovní půjčka
bez registru až 200.000

Online žádost o půjčku