Nejen neustále se zdražující energie a základní potraviny ženou důchodce do hájemství půjček. Někteří senioři si půjčují na cestování, na nové zážitky ale i proto, že chtějí svým vnoučatům dopřát krásné Vánoce a jejich důchod na to zkrátka nestačí. Nejčastějším důvodem, proč si starší lidé berou půjčku, je však zdravotní stav. Mnoho seniorů totiž potřebuje peníze na léky, zdravotní pomůcky anebo drahé lékařské zákroky, které mají zlepšit kvalitu života.
Nezávaznou žádost vyplníte během pár okamžiků.
Jakmile odešlete vyplněnou žádost, okamžitě ji zpracujeme. Výsledek vám sdělíme během krátkého okamžiku přímo na obrazovce. Po odeslání žádosti tedy nezavírejte váš prohlížeč a vyčkejte pár vteřin na zobrazení výsledku
Jakmile je vaše půjčka schválená, do 10 minut jsou vám vyplaceny vaše peníze.
V posledních letech si banky a další finanční instituce stále více uvědomují potřeby svých starších klientů a reagují na ně nabídkou produktů určených speciálně pro ně. Půjčka pro seniory může mít mnoho různých podob:
· od standardní osobní půjčky,
· přes spotřebitelský úvěr,
· kontokorent,
· po hypotéku nebo
· kreditní kartu.
Hlavní rozdíl mezi běžnou půjčkou a půjčkou pro seniory spočívá v tom, že půjčka pro seniory je obvykle přizpůsobena konkrétním potřebám a okolnostem dlužníka, má pružnější podmínky splácení a často vyšší úrokovou sazbu. Půjčky pro důchodce jsou stále běžnější, protože lidé žijí déle a zdravěji a jsou v důchodu také aktivnější než kdykoli předtím. To znamená, že je pravděpodobnější, že mají pravidelný příjem, a proto je pravděpodobnější, že si budou moci dovolit splácet půjčku.
Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti, když si berete půjčku jako důchodce, je, že musíte mít pravidelný příjem, abyste splnili podmínky. Ten může pocházet například:
· z důchodu,
· z investic,
· z příjmu z pronájmu, apod.
Poskytovatel bude také chtít vidět, že máte dobrou úvěrovou historii a jste schopni si dovolit splátky. Starobní důchodce, kterým je v drtivé většině příjemce důchodu, má zajištěn pravidelný příjem. Díky tomu se stává pro banku i nebankovní poskytovatele úvěrů důvěryhodným žadatelem. Podobně jako u jiných žadatelů, je potřeba i u půjček pro důchodce splnit věkový limit 18 let, což je v této skupině spíše formalita, a také mít prokazatelnou bonitu. Banky ani nebankovní společnosti pak obvykle u svých produktů neuvádějí horní věkovou hranici pro poskytnutí, proto závisí jen na jejich uvážení, zda úvěr seniorovi poskytnou. Snad jen pro úplnost je potřeba dodat, že věřitel nemusí mít obavy ani v případě úmrtí seniora, protože jeho dluhy automaticky přechází na potomky.Hlavní rozdíl mezi půjčkou pro seniory a standardní půjčkou je tedy pouze v podmínkách pro její poskytnutí, které jsou této skupině přizpůsobeny. Čím je klient starší, tím je pro něj získání půjčky obtížnější, ale ne nutně. Naprostá většina bank i nebankovních společností poskytuje půjčky klientům s příjmy ze sociálních dávek bez problémů.
Mohlo by vás zajímat: Oddlužení a exekuce v důchodu? Dluhů se zbavíte už za 3 roky
Jako senior můžete mít problém získat hypotéku s dlouhou dobou splatnosti. To proto, že banky obvykle nabízejí pouze hypotéky, které musí být splaceny do 70 let věku. Z tohoto pravidla však existuje jedna výjimka. Pokud je spoludlužník (manžel, partner) výrazně mladší a má dostatečný příjem, může hypotéka trvat až do pozdějšího věku. K zamítnutí může dojít také v případě většího konvenčního úvěru, který by měl příliš dlouhou dobu splácení. Vše záleží na přístupu věřitele.
Měsíční výše důchodu v loňském roce
Zdroj: ČSSZ (cssz.cz)
Pro získání seniorské půjčky musí být důchodce schopen prokázat svůj pravidelný příjem předložením například těchto dokumentů:
· rozhodnutí o důchodu,
· valorizačního rozhodnutí,
· bankovních výpisů,
· potvrzení o příjmu.
Vzhledem k tomu, že důchody jsou často vypláceny po předem stanovenou dobu, obvykle doživotně, jsou považovány za spolehlivější zdroj příjmů než půjčky od podnikatelů nebo drobných zaměstnavatelů.
Pokud jste senior a máte dostatečný příjem pro splácení půjčky, není důvod odpírat si drobné či větší radosti života. Půjčku si vezměte ale u důvěryhodného nebankovního poskytovatele půjček, který bude v případě potíží stát při vás a pomůže vám při jednání s věřiteli. Mnoho seniorů má problém se založením či využíváním účtu v bance. Pokud jej nemáte a nechcete si jej ani zakládat, je nebankovní půjčka s výplatou v hotovosti prakticky jediným řešením. Založení bankovního účtu se ale nebojte. Obvykle vám s ním pomohou i na přepážce a jeho vedení je zcela zdarma. Možná i ve vyšším věku přijdete na chuť praktickému placení kartou a správě vašeho bankovnictví z tepla obývacího pokoje. Vždyť ani senior přece nepatří do starého železa a může si užívat život podobně jako student nebo čerstvý absolvent školy.
Třeba proto, že jsme vloni vyřídili
přes
3500
půjček