Půjčky pro lidi po insolvenci

Jde to těžko, ale řešení existuje

Abychom si to na začátku osvětlili tak si řekneme, co insolvence vlastně znamená. Dá se říct, že je to druh soudního řízení, v rámci kterého dochází k vypořádání dluhů. Smyslem celého procesu je uspokojit co nejvíce dlužníkových věřitelů.

Pokud soud umožní dlužníkovi, aby byl v insolvenci, tak ten pak po dobu 5 let žije jenom z životního minima, ostatní příjmy jdou na oddlužení. Podmínkou oddlužení je, že má dlužník stálou práci a do 5 let dokáže splatit alespoň 30% svých dluhů.

Potřebujete si půjčit v insolvenci?

V těchto případech ovšem vůbec nepochodíte u bank, protože ty nepřicházejí v úvahu, aby vám nějaké peníze půjčily, když jste v insolvenci. Každá banka vás zkrátka odmítne, takže se můžete obrátit jenom nanebankovní společnosti. A to jen některé.

Zde jsou kritéria mnohem mírnější a poskytují se dokonce tyto speciální půjčky pro lidi v insolvenci, na které se můžete obrátit.

Vyplníte jednoduchý online formulář na internetu a můžete si vypůjčit od 1 000 Kč až po 10 000 Kč nebo i více, pokud budete potřebovat. K získání těchto půjček se ničím „nezavazujete“. Nemusíte zastavovat nemovitost ani ručit svými příjmy, nepotřebujete ani spoludlužníka. Bývají tzv. „bez nahlížení do registrů“, takže vás zachrání právě i v tomto případě, že jste v insolvenci.+

„Žádost je vyřízená během několika minut, což je velkou výhodou“

Výhody těchto nebankovních půjček

  • Půjčka je bezúčelová (nemusíte říkat, na co peníze potřebujete)

· Půjčku vyřídíte rychle a online

· Vyplacení na účet nebo v hotovosti

  • Možnost předčasného splacení bez sankcí

  • Bez poplatků za vyřízení půjčky

  • Možnost odkladu splátek až na 4 měsíce zdarma

V případě, že si chcete brát půjčku v insolvenci, buďte obzvlášť obezřetní a dobře si půjčku promyslete, abyste ji byli schopni splácet. Nechcete přece, aby vám soud zrušil proces oddlužení a abyste se tak dostali do ještě větších problémů.

Půjčka po ukončení insolvence

Po ukončení insolvence zůstává dlužník v evidenci přesně 5 let. V této době už jsou možnosti půjček o něco větší, banka vám však stále s největší pravděpodobností nepůjčí, minimálně do vašeho výmazu z insolvenčního rejstříku. Větší nabídka a možnosti tak budou i v tomto případě u nebankovních půjček.

Co zlepšuje šance na získání půjčky v insolvenci a po ní

  • Platit včas účty za telefon, energie apod.

· Nemít jiné nové závazky a dluhy po splatnosti

· Mít stálé zaměstnání

· Mít stabilní příjem

  • Žádat o přiměřeně vysokou částku

Proč může být problém, když po insolvenci žádáte o příliš vysokou půjčku? Jde o to, že půjčku, která přesahuje vaše možnosti vám banka nedá a vaše žádost bude zamítnutá. Zamítnuté žádosti se pak hromadí v bankovním registru a dále už vám, kvůli tomu, mohou zamítat půjčky automaticky bez posouzení kontextu.

Vždy si dávejte pozor na neplnění závazků v insolvenčním řízení. Z neplnění svých závazků v insolvenci totiž často vyplývají vysoké sankce. Dobře si proto rozmyslete, jestli je pro vás půjčka navíc v insolvenci vhodná a jestli ji dokážete splatit. Nenechejte si zbytečně zkomplikovat už tak dost složitou finanční situaci.

Pokud však nutně peníze potřebujete, abyste se zachránili, nebo své bydlení či cokoliv dalšího, tak se rozhodně můžete obrátit na naši službu, která vám pomůže dostat se z vašich úskalí.