štědrým dnem. Své blízké chce dárky potěšit každý bez rozdílu, ať už na ně má našetřeno, nebo ne a musí si peníze půjčit. Může to být výhodné řešení, pokud máte jistotu, že půjčku bez problému splatíte. Pokud si jisti nejste, je lepší si nepůjčovat a zbytečně tak neriskovat.

Výhodná půjčka na Vánoce: mýtus nebo skutečně existuje?

Výhodná půjčka se může na první pohled zdát jako vtipné klišé. Ovšem Vánoce jsou časem velkých výprodejů, slev a speciálních nabídek. Jinak tomu není ani v segmentu nebankovních či dokonce bankovních půjček. Speciální výhodnou nabídku vánoční půjčky už využilo nespočet klientů. Půjčit si v tomto čase, může být výhodnější, protože vám často ručitelé odpustí část úroků, poslední splátku a podobně. Vánoční půjčka se tak často pojí se značnými výhodami, které se vyplatí využít.

Na Vánoce si půjčte jen tolik, kolik skutečně potřebujete

Pravidlo pro půjčování vždy zní, že byste si měli vždy půjčit jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Minimalizujete tak riziko, že nebudete moci svou půjčku splatit. Větší půjčky nad 10 000 Kč bývají také často dražší. Zároveň si nikdy zbytečně neprotahujte dobu splácení, vždy se snažte, aby byla co nejkratší, protože je to pro vás nejvýhodnější řešení. Lidé si na Vánoce průměrně půjčují okolo 10 000 Kč. Statistika říká, že podobně i většina Čechů utrácí za vánoční dárky.

Kolik utrácí Češi za Vánoce?

Částka, kterou Češi utrácejí za vánoční dárky, se rok od roku liší. Průměrně se částka blíží k 10 000 Kč. Mezi nejčastější a nejoblíbenější dárky patří kosmetika a oblečení. Češi za dárky utrácí průměrně přes 6000 Kč, ale něco stojí také jídlo, alkohol a další. Další výdaje, které Češi na Vánoce mají, se pohybují okolo 4000 Kč. Celkově tak Vánoce nejsou levné a pokud si na ně lidé nenašetří během roku, pak si půjčují nejen Vánoční půjčky.

„Útrata Čechů za dárky stále roste. Zatímco v roce 2018 to bylo okolo 5000 Kč, letos se očekává útrata asi o 20 % větší. Meziročně je to značný nárust. Mezi státy v Evropě se držíme na špici s utrácením na Vánoce.“

Kdy je vhodné žádat půjčku na Vánoce?

Nebankovní půjčka na Vánoce je velmi flexibilní. Přesto ale doporučujeme žádat s předstihem. Stejně jako jsou totiž obchody zavaleny objednávkami na Vánoce, podobně jsou na tom poskytovatelé především nebankovních půjček na Vánoce – zvláště těch výhodných. Většinou vaši žádost posoudí velmi rychle. Peníze pak můžete mít po schválení na účtu ještě dnes, prakticky tak skoro ihned.

Je výhodná půjčka na Vánoce vždy vhodné řešení?

Půjčka na Vánoce je výhodná hlavně tehdy, když jste si jisti, že budete mít z čeho půjčku splatit. Krátkodobá vánoční půjčka je vhodné řešení pro všechny, kteří mají vidinu příjmu. Jelikož je půjčka na Vánoce spíše menší a většinou se pohybuje jen do 10 000 Kč, nepředstavuje až takové riziko a finanční zátěž. Přesto se také u krátkodobých půjček lidé často dostávají do problémů se splácením svých závazků.