Bankovní kolečko

Při žádosti o půjčku v bance nebo na pobočce nebankovní společnosti se musíte připravit na několik eventuálních nepříjemností:

  • Možná budete stát ve frontě.
  • Možná tam strávíte neskutečně moc času.
  • Možná po vás budou chtít víc podkladů, než kolik jich budete mít připravených u sebe.
  • Možná na vás budou mít další nečekané požadavky, takže vás bude čekat minimálně ještě jedna cesta na pobočku.
  • Možná vás po celém tom martyriu odmítnou.

A vám zbyde jen vztek a další důvod, proč nenávidět úředníky a byrokraty a celý tenhle zvláštní systém.

Vše online

Ale víte, že takové potupné kolečko vůbec podstupovat nemusíte? Doba pokročila a půjčky už se dávno nevyřizují jen osobně. Už dávno to netrvá celé týdny. A už dávno kvůli tomu nemusíte nashromáždit stohy dokumentů a podkladů, kterými se budete pracovníky bank přesvědčit, že si půjčku vážně zasloužíte.

Vše už dnes můžete vyřídit online. Bez osobního kontaktu. Bez stresu. Bez nutnosti kamkoliv jet. Bez jakýchkoliv nadbytečných podkladů a dokladů.

Půjčka na OP

Kdo nemá rád zdlouhavé vyřizování, nerad shání jakékoliv dokumenty a nerad tráví zařizováním nekonečné hodiny, pro toho je půjčka na OP jako dělaná. Je to půjčka na občanský průkaz. Jako ostatně každá půjčka (protože žádný úvěr nedostanete, pokud svou identitu neprokážete právě občanským průkazem). Ale tahle je speciální.

Nejen, že jiný doklad po vás nikdo vyžadovat už nebude, ale nemusíte dodávat ani jiné podklady. Obvykle je k úspěšnému vyřízení žádosti o půjčky vyžadován maximálně výpis z vašeho bankovního účtu nebo výplatní páska, čímž potvrdíte své příjmy. Toť vše.

Jednodušší život

Půjčka na OP je pro řadu lidí lákavá právě díky své jednoduchosti. A také díky vstřícnosti poskytovatelů. I proto, že tato nebankovní půjčka nevyžaduje žádné zdlouhavé prověřování, bývá rychle vyřízena a velká část žadatelů uspěje.

Během pár minut vyplníte formulář na webu poskytovatele, vložíte naskenovaný nebo ofocený občanský průkaz, odešlete – a vzápětí dostanete zprávu, jestli byla vše žádost úspěšná. Žádné zbytečné zdržování, žádné zbytečné žádosti o další podklady. A když neuspějete, zkuste to jinde – tedy u jiné nebankovní společnosti.

Rizikovější produkt

Proč si tedy takovou půjčku, jakou je půjčka na OP, nebere každý? Proč ještě lidé vůbec chodí do banky? Zkrátka proto, že půjčka na OP není pro každého.

  • Zaprvé bývá omezena její výše – půjčujete-li si jen na základě občanského průkazu, nemůže si vás poskytovatel tak důkladně prověřit, takže vám nepůjčí tolik. Obvykle jde o maximálně několik desítek tisíc korun.
  • Zadruhé je často půjčka na OP „dražší“ než běžná nebankovní půjčka. Důvod je stejný – na základě pouhého občanského průkazu není jisté, že jste solventní a dostatečně úvěruschopní, takže poskytovatel nemá jistotu, že budete řádně splácet. Což si pojistí zpravidla vyšším úrokem a RPSN.
  • Zatřetí není půjčka na OP určena úplně pro každého. Stejně jako jakákoliv jiná nebankovní půjčka, i tato má své vlastní podmínky, které musíte splnit. Každá nebankovní společnost přitom může mít jiné požadavky. Základem je věk nad 18 let, trvalý pobyt na území ČR a také (alespoň nějaký) příjem.