své nákupní plány odkládají na první půlku ledna. Vyplatí se vzít si na povánoční výprodeje půjčku? A na co si dát při výběru konkrétní půjčky pozor?

Ať už jste milovníky Vánoc, nebo se každoročně těšíte na to, až se po vánočním období vrátí život opět do normálu, investovat do nákupu hodnotných věcí až po svátcích se může vyplatit každému. Proč?

Zboží je v lednu nesrovnatelně levnější

Drtivá většina obchodů soustřeďuje své reklamya prodejní úsilí na období před Vánoci. Ví totiž, že v tuto dobu lidé shánějí dárky pro své nejbližší. A to je skvělá příležitost pro několikanásobné navýšení obratů a zisků obchodních domů, malých obchůdků i e-shopů. Ač se na první pohled zdá, že jsou obchody v předvánočním období plné zajímavých slev a výhodných balíčků, skutečnost je často úplně opačná. Obchodníci snažící se vydělat uměle navyšují ceny a pak z nich velkoryse poskytují slevy závratné výše.

Jakmile vánoční období pomine, situace se pak zcela otáčí. Přeplněné sklady je potřeba uvolnit pro nové sezónní zboží. Specifické produkty, které byly určeny pro období Vánoc, je potřeba rychle prodat. Výstavní stojany a výlohy obchodů je nutné v co nejkratším čase uvolnit pro novou obchodní příležitost. A tak většina obchodníků volí jasnou strategii – všeho se co nejrychleji zbavit. A to i za cenu minimálního zisku, nebo dokonce ztráty. Zboží, které před Vánoci koupíte „se slevou“ za několik tisíc korun, se tak po Vánocích dostává na částky, o kterých by se vám v prosinci ani nesnilo.

Kde na to vzít?

Povánoční výprodeje jsou sice výhodné a na koupi velkého spotřebiče nebo jiné nákladné záležitosti můžete díky velkým slevám hodně ušetřit.Málokterý rodinný rozpočet si ale může po svátcích dovolit další obrovský výdaj. Co s tím? V posledních letech se v Česku i v zahraničí stávají trendem půjčky na výprodeje. Stojí za to splácet několik dalších měsíců pravidelné splátky spolu s úroky jen proto, abyste nyní ušetřili? A na co si dát při výběru vhodné půjčky pozor?

Správně vybraná půjčka na výprodej se vyplatí

Největším lákadlem v oblasti půjček jsou obvykle tzv. bezúročné půjčky. Jejich princip spočívá v tom, že si dnes půjčíte a poté už jen pravidelně splácíte předem stanovenou měsíční splátku. Jenže název „bezúročná“ je často zavádějící. Možná vás totiž čeká splácení bez stanoveného úroku, ve skutečnosti je ale bezúročná půjčka často zatížena dalšími poplatky, které vás mohou nepříjemně překvapit.

Nákup na splátky

Obchodní domy jsou si vědomy toho, že zákazníci často nedisponují neomezenými finančními prostředky. V rámci svých nabídek proto poskytují tzv. nákup na splátky bez navýšení. Za určitých okolností může být tato půjčka výhodná. Obvykle máte možnost si u půjčky zvolit prakticky jakkoliv dlouhé období splácení. Pokud je ale váš finanční rozpočet už tak až příliš napjatý, může se i z malé pravidelné měsíční částky navíc stát problém. Dobře proto zvažte, zda takovou zátěž vaše peněženka dlouhodobě unese.

Když vám život příliš nenahrává

Chystáte se pořídit si drahý domácí spotřebič, nebo potřebujete investovat do výměny svého šatníku, ale víte, že vám banka po posouzení vaší žádosti žádný úvěr neschválí? Pak přichází na řadu nebankovní půjčka. Kromě snadného a rychlého vyřízení třeba z pohodlí vašeho domova je hlavní výhodou nebankovní půjčky na povánoční výprodeje to, že na půjčku snadno dosáhnete i v případě, že máte například historicky záznam v registru neplatičů. Finanční částka na výprodeje vám může být vyplacena na bankovní účet, nebo v hotovosti. Pokud se v průběhu splácení dostanete do nečekaných finančních potíží, obvykle si můžete prodloužit splatnost půjčky, nebo si několik splátek odložit na později.

Je ale potřeba si dát pozor na to, jaké podmínky vám konkrétní společnost při poskytování nebankovní půjčky nabídne. Při výběru půjčky na výprodeje proto buďte opatrní.

Opravdu se to vyplatí?

Přemýšlíte nad koupí drahého zboží a nechce se vám platit zbytečně vysokou částku jen proto, že se obchodníci před Vánocemi snaží vydělat? Počkejte si na povánoční výprodej. S nebankovní půjčkou Bingosnadno dosáhnete částky až 100 tisíc Kč se splátkami od 198 Kč měsíčně. V závislosti na konkrétní výši splátek a délce splácení sice zaplatíte o něco více, než kolik jste si půjčili,díky slevám při povánočním výprodeji ale ve skutečnosti ušetříte i několik tisíc korun. A v takovém případě už stojí za to si na koupi zboží půjčit.