Přitom jsou tyto praktiky na hraně morálnosti a mnohdy za hranicemi zákona, už dávno pasé. Poděkovat můžeme hlavně České národní bance (ČNB), která díky zpřísnění trhu s půjčkami, zavedla evidenci všech těchto subjektů, které důkladně kontroluje a uděluje jim licenci. Bez licence nemohou nabízet půjčky s úrokovou sazbou.

„Před zpřísněním zákona odhadovala ČNB více než 50 000 poskytovatelů nebankovních půjček, po vstoupení v platnost zpřísnění, se počet subjektů, které mohou poskytovat nebankovní půjčky, stabilizoval okolo 90 prověřených společností“

Je tedy zřejmé, že pokud budete hledat opravdu poctivé poskytovatele nebankovní půjčky, které si vždy můžete ověřit přímo u České národní banky, máte záruku opravdu férového jednání. Trh se tak očistil od nekalých a neférových praktik. Získat dnes výhodnou nebankovní půjčku bez rizika, není vůbec složité. Přesvědčit se o tom můžete sami. A počet klientů, kteří mají nebankovní půjčky v oblibě, velmi rychle roste.

Výhodná půjčka je dnes i bezpečná půjčka

Rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou se díky zpřísnění a regulaci trhu pomalu stírají. Zkrátka se jedná o instituce, které musí také splňovat přísné podmínky, aby mohly nabízet nebankovní půjčky. Nejedná se tak o podvodné společnosti s cílem vás zadlužit – avšak pozor, mnoho nebankovních půjček se snaží využít různé kličky v zákoně a půjčku vám nabídnout, přestože se jako půjčka vlastně vůbec tvářit nebude. Nenechte se tak zbytečně napálit. Zákonem schválená nebankovní půjčka je i férová a výhodná půjčka.

Rychlost se týká hlavně nebankovních půjček

Nebankovní půjčky fungují zcela online, to je jejich velká výhoda. Přestože některé banky mohou mít teoreticky vyšší půjčky i výhodnější, rozhodně je nedostanete tak rychle. A právě rychlost je často pro klienty velmi důležitá. Banky v rychlosti poskytovatelům nebankovních půjček nemohou konkurovat. Nebankovní půjčku můžete mít jednoduše do několika minut na účtu. Rychlost však není jedinou výhodou, proč jsou nebankovní půjčky mnohdy výhodnější.

Individuální přístup, ale přesto s maximální diskrétností

Stejně jako banky, tak i poskytovatelé nebankovních půjček vědí, že pro klienty je diskrétnost velmi důležitá. Zatímco ale v případě banky je většinou potřeba osobní kontakt, u nebankovních půjček to až takovou nutností není. Nebankovní půjčky můžete jednoduše vyřešit online nebo po telefonu. Vše tak zařídíte pohodlně ze soukromí vašeho domova. Přestože osobní kontakt není nutností, zakládají si nebankovní společnosti na individuálním přístupu ke každému klientovi.

„Individuální jsou často podmínky nebankovní půjčky. Banky většinou mají jasně danou nabídku, ale nebankovní společnosti vám mohou poskytnou půjčku na míru, a to už od 1000 Kč, například jako mikropůjčku do výplaty.“

Velká pravděpodobnost schválení nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky mají pověst, že je získá každý. To ovšem po zpřísnění podmínek ČNB zdaleka není pravda. Ani nebankovní půjčku nezíská každý. Přesto ale není tajemstvím, že pro získání nebankovní půjčky máte mnohem vyšší šanci, a to především u půjček do 10 000 Kč nebo u jiných krátkodobých půjček. Takové půjčky nepředstavují velké riziko, proto je získáte poměrně lehce, a to často i bez nahlížení do registru dlužníků. Nezíská je ale každý, protože pořád musí klient splňovat alespoň základní podmínky pro schválení půjčky definované zákonem.

Jednoduše bez ručitele a bez ručení

Bankovní půjčky často vyžadují ručitele. Zkoušeli jste někdy najít někoho, kdo se za vás zaručí? Není to jednoduché, kromě rodiny často nikdo takový neexistuje – v lepším případě můžete ručit i majetkem, například nemovitostí, v horším máte smůlu